IS82C55AZ
  • 1
Product Category : Interface - I/O Expanders
Mounting Style : SMD/SMT
Package / Case : PLCC-44
Packaging : Tube
Operating Supply Voltage : 4.5 V to 5.5 V
Interface Type : Parallel
Manufacturer : Intersil
Description : Interface - I/O Expanders PERI PRG-I/O 5V 8MHZ 44PLCC IND