XP0654300L
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors Bipolar (BJT) Bipolar Transistor Arrays
Current - Collector (Ic) (Max) : 65mA
Product Status : Obsolete
Transistor Type : 2 NPN (Dual)
Mounting Type : Surface Mount
Frequency - Transition : 8.5GHz
Package : Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Series : -
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic : -
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 10V
Supplier Device Package : SMINI6-G1
Mfr : Panasonic Electronic Components
Current - Collector Cutoff (Max) : 1µA (ICBO)
Power - Max : 150mW
Package / Case : 6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Operating Temperature : 150°C (TJ)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce : 50 @ 20mA, 8V
Base Product Number : XP0654
Description : TRANS 2NPN 10V 0.065A SMINI6